Milovník kníh?

Človek je záhadná bytosť. Má svoje výkričníky i otázniky. Má svoje šedé i farebné dni. Podľa toho sa i navonok prezentuje. Okrem úsmevu/neúsmevu, podľa odvekej múdrosti, i šaty robia človeka. Či už ráno staví na výraznú žltú alebo na pokojnú béžovú, stále je to len otázka nálady.

Čo však taký milovník kníh? Ako by ste ho spoznali na ulici? Podľa strapatých vlasoch a veľkých okuliarov? Či rozťahaného bavlneného svetra? To si teda nemyslím.

Pravý milovník kníh sa dá určite spoznať i na ulici, ale pravdaže úplne iným spôsobom. Ten má so sebou totižto knihu.  Pokiaľ má rozčítaný nejaký naozaj pútavý príbeh, je zaťažko ho nechať doma a proste odísť. To neprichádza ani v úvahu, berie ho so sebou.

Najtypickejšie sa kniha ocitá s jej majiteľom v kaviarni pri horúcej voňavej káve či doma v pohodlnom kresle pri bylinkovom čaji. Totálna idylka, počas ktorej si čitateľ dokáže vytvoriť perfektnú atmosféru pre absorbovanie nového príbehu. Neunikne mu ani malý detail, čo napríklad pri detektívkach je veľmi dôležité, vďaka tomu, že sa dokáže plne sústrediť.

Comments are closed.