Mať tak kúzelnú knihu…

Nedávno som pozerala, priznám sa, jednu novinku z produkcie Disney. Volalo sa to „Nasledovníci“ a bolo to o deťoch princov a princezien ako Snehulienka, Šípková Rúženka,… a o deťoch zloduchov – Zloby, Jafara, Zlej kráľovnej a Cruely. Deti zloduchov alebo skôr teenageri sa dostali do sveta „dobrých“ a snažili sa ukradnúť čarovnú paličku. Avšak moja najobľúbenejšia časť filmu je, keď hlavná hrdinka používa kúzelnú knihu na to, aby sa dostala spolu so svojimi kamarátmi z rôznych šlamastík. V knihe boli kúzla naozaj na všetko. Kúzla na zmenu imidžu, čarovné odvary a mnoho iných.

Tak som začala uvažovať… Čo keby som takú knihu mala aj ja? Čo by som si také asi pričarovala?

Myslím, že by som určite začala s obrovitánskym domom, ktorého srdcom by bola pracovňa s veľkou a viac poschodovou knižnicou.

Vstupovalo by sa do nej masívnymi dvojkrídlovými dverami z kvalitného dreva. Po ich otvorení by mi udrel do očí široký pracovný stôl, na ktorý sa toho zmestí naozaj veľa. Knihy, papiere, lampa, notebook a určite by mal aj nejaké bezpečné miesto na kávu či čaj. Verte mi, nie je to zbytočnosť. Spoza ťažkých závesov na balkónovom okne by dopadali lúče predierajúceho sa slnka na čierne kožené kreslo s kolieskami patriace k stolu. Ľavú a pravú stenu miestnosti by pokrývali mohutné viacposchodové police plné rôznorodých kníh z celého sveta. Na to, aby som dosiahla na najvyššie poličky by som musela mať aj rebrík. Všetky tieto krásne veci by spojila aróma voňavého dreva a stránok odpočívajúcich kníh. Priam dokonalá atmosféra. Tu by som sa zvalila na zem a žila si vo svojom svete s knihami. Len žiť, dýchať  a čítať.  Dokonalé. Myslím, že by som bola v takej eufórii, že by som zabudla aj na nejakú Knihu kúziel .

Comments are closed.