Lacné knihy v antikvariáte nemusia byť nekvalitné

Lacné knihy v antikvariáte nemusia byť nekvalitnéNa prvý pohľad by sa mohlo zdať, že keď sa povie lacné knihy, tak pravdepodobne pôjde o takmer zničené polorozpadnuté kúsky, ktoré prinajlepšom nebudú mať pár stránok a prinajhoršom sa nebudú dať čítať vôbec.

Prečo hľadať lacné knihy

Avšak aj v tomto prípade zdanie klame – výraz lacné knihy vôbec nemusí predstavovať knihy dobré na vyhodenie. Druhým nesprávnym pohľadom na lacné knihy môže byť fakt, že ide o “brakové” tituly neznámych autorov, ktoré nikoho nezaujímajú. Aj tento názor je však nesprávny – staršie diela starších autorov majú často omnoho väčšie umelecké kvality, ako tie, ktoré sa píšu dnes.

Vieme kde kúpite lacné knihy

Prečo teda môžeme tieto diela definovať ako lacné knihy? Nejde ani tak o to, o aké knihy ide, ide len o to, či viete, kde k takýmto zachovalým, ale pritom hodnotným dielam prísť tak, aby sa jednalo o lacné knihy. A tu sú odpoveďou rôzne antikvariáty, burzy kníh či napríklad výpredaj starej literatúry v knižniciach.

Samozrejme, na všetkých spomínaných miestach môžete naraziť aj na tituly s neslávnou kvalitou tak, ako ich spomíname v prvom odstavci, avšak zďaleka ich nemusí byť väčšina a keď budete mať šťastie, budete s vašim nákupom viac ako spokojný. Len to chce vedieť o podobných akciách vo vašom okolí a včas (tak, aby vám tie najlepšie kúsky “nevychytali” ešte predtým, ako prídete) sa na nich “zastaviť” a obzrieť si ponuku…naviac, možno budete schopný zjednať ešte nižšiu cenu. Konkrétne lacné knihy hľadajte v antikvariáte.

Comments are closed.