E-shop VS. Realita

V dnešnej dobe preplnenej rôznorodými technológiami a technickými vymoženosťami je nakupovanie online v rôznych e-shopoch bežnou vecou. Nakupujeme oblečenie, obuv a dokonca i potraviny. Výnimkou však nie sú ani naše milované knihy.

Však pri týchto nákupných komoditách vystáva dilema. Je lepšie nakupovať online či osobne priamo v predajni?

E-shopy sú moderným výdobytkom dnešnej hektickej doby, v ktorej nikto nemá čas. Ich výhodou je najmä to, že sú rýchlym spôsobom objednania dopytovaného tovaru priamo z pohodlia domova.

Keď už sme pri knihách, požadovanú knihu si nájdeme cez prehliadač a už nám veľmi nezáleží na tom, z ktorého e-shopu ju objednáme, pretože i po dlhom hľadaní nájdeme to, čo potrebujeme.

Čo sa týka však reálneho nakupovania v kníhkupectve, nemáme vždy stopercentnú istotu, že nájdeme knihu, po ktorú sme prišli. Unaví nás neustále obiehanie mnohých kníhkupectiev, až nakoniec to vzdáme a pripravíme sa o radosť z nového príbehu. Avšak podľa mňa má tento druh nakupovania viac výhod ako nevýhod, čo sa nám zdá na prvý pohľad.

Predstavte si ako vchádzate do obrovského kníhkupectva. Krok za krokom pokračujete po mäkkom koberci a hľadáte oddelenie, kde sa Vaša „vyvolená“ nachádza. Vôňa nových strán Vás opantáva z každej strany, a práve preto je stále ťažšie a ťažšie nezabočiť do inej uličky, ale držať sa vytýčenej trasy. Keď míňate ostatné poličky je Vám až ľúto, že si z každej z nich nemôžete vybrať minimálne jednu knihu. No keď tieto všetky skúšky prekonáte, dostanete sa k tomu, po čo ste prišli. Vezmete si Vaše vysnívané zlatíčko a odídete s ním domov. A samozrejme zaplatíte.

Vôňu nových kníh a pocit blúdenia medzi stovkami z nich Vám nevynahradí žiadne pohodlie domova.

Comments are closed.