Beletria je najpopulárnejším druhom literatúry

Čítate často, máte radi knihy? V tom prípade sa určite aspoň zhruba vyznáte v jednotlivých druhoch literatúry a dokážete ich tak od seba navzájom odlíšiť. V rámci bežne dostupnej literatúry poznáme jej niekoľko druhov – prózu, poéziu, náučnú literatúru a podobne. Práve próza, alebo tzv. beletria, je zrejme najpopulárnejším druhom literatúry u mnohých slovenských čitateľov. Tí oceňujú práve rôznorodosť jednotlivých druhov beletrie a takisto to, v akom rozsahu je na našom trhu ponúkaná.

Beletria sa teší aj dnes veľkej obľubeMedzi beletriu zaraďujeme v podstate všetky literárne diela, ktoré sa upierajú o nejaký zaujímavý dej s postavami a príbehom. Najtypickejším príkladom beletrie sú romány rôzneho druhu (detektívne, sci-fi, historické, romantické). Románov sa v našej krajine predá za rok obrovské množstvo a je to vskutku logické, veď ľudia sa radi nechajú vtiahnuť do knižných príbehov, v ktorých zažívajú s hrdinami ich pútavé príbehy.

V súčasnosti sa začínajú presadzovať aj viacerí slovenskí autori románov, čo tu ešte pred pár rokmi nebolo tak rozšírené. V súčasnosti sa pomer medzi cudzojazyčnými a slovenskými autormi v rámci porovnania predajnosti vylepšil v prospech tých slovenských, i keď samozrejme stále vedú tí zahraniční ako Dan Brown, Stephen King a pod. Dobrá beletria dokáže človeku naozaj urobiť radosť a potešiť jeho čitateľského ducha vskutku príjemným zážitkom. Pokiaľ máte záujem o knihy s tematikou beletrie, tak vám odporúčame navštíviť viaceré internetové či kamenné obchody venujúce sa predaju kníh.

Comments are closed.